Loveless-recenze

23. července 2009 v 21:26 | Neki-chan |  Loveless
Ták nšla jsem na netu nějakou recenzi a tady je ZDROJ.
Původní název: ?

Anglický název: Loveless

Český název: Bez Lásky, Nemilující

Počet Epizod: 12

Ředitel: Yuu Kou

Autor Mangy: Yun Kouga

Rok Vydání:Duben - Červen 2005

Žánr: Shoune - Ai, Romantika, Fantasy, Drama

Dvanácti letý Aoyagi Ritsuka byl svědkem smrti svého staršího bratra Seimeie. Díky tomu změnl svůj postoj k lásce, přátelství i celkovému životu. První den na nové škole v šesté třídě věčně tvrdí že neví co je to láska a ostatní studenti ho vůbec nezajímají. Sama jeho matka se po smrti Seimeie zbláznila a zařídila Rytsukovi psycholožku, jelikož si myslela že se s bratrovou smrtí jen tak nesrovná. Ještě první den po škole ho zastaví tajemný dvacetiletý muž Soubi Agatsuma, který údajně tvrdí že znal jeho bratra a že mu sloužil.
Postupem času se Ritsuka dozvídá o tajemné organizaci zvaná Seven Moons, která možná může za bratrovu smrt. A navíc se dozvídá že spolu se Semeiem tvořili tzv. dvojici Beloved, což bylo Semeiho a Soubiho pravé jméno používané při takových magických soubojích, kdy Soubi sloužil jako Sacrifice a jeho kouzelná moc byla navázána k Fighterovi (Semei). Jinými slovy: Soubi bojuje a útoky schytával Semei.
Těsně před smrtí nakázal Soubimu, aby chránil Ritsuku a tím se Ritsuka stává Soubimu Fightrem. Věčně mu tvrdí že ho miluje i přesto že ho Semei zrovna dvakrát v lásce neměl. Ritsuka se Soubim po tomto spojení získávají jméno Loveless. Ritsuka po čase změkne a získává přátelé Yuiko která ho a miluje a Yaoiho který miluje Yuiku a nelíbí se mu na Rytsukovi, že ani by měl zájem tak mu Yuiku přebírá.

Příběh je velmi originální a moc pěkný i když trochu moc dramatický a zachmuřilej. Líbí se mi že to udělali jako Neko s tim že když už někdo s někim něco měl, tak mu odpadnou kočičí ouška i ocásek. Navíc se mi líbí že je to nejen trochu temný, ale i některé části jsou hoodně vtipný. Celkem se mi líbí že Režisér dokázal vtipy i ,,temnotu" spojit do jednoho a není to ani trochu přehnaný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama